29. dubna 2012

Extrémně krycí make-upy Dermacol make-up cover a La Roche-Posay Toleraine teint

Zdravím a přeju krásné nedělní dopoledne. Dnes bych vám chtěla představit mé dva extrémně krycí make-upy. Používám je jako korektory, protože jsou poměrně hutné a tak by to na celém obličeji nevypadalo zrovna nejlíp.

Prvním kandidátem je veleznámý Dermacol make-up cover. Nabízí mnoho odstínů, což je významné plus a každý si najde ten svůj. Cena se pohybuje kolem 130 Kč. Vlastním nejsvětlejší odstín 208 jelikož jsem hrozná bledule a všechny u nás dostupné make-upy jsou tak oranžové! Co se týče konzistence, ta je taková mastičková a dokonce i voní jako mastička, což je velmi příjemné a nevtíravé aroma. Odstín mi sedí dokonale i když možná o malinko světlejší, ale to se pak stejně zapudruje. Vydrží na svém místě poměrně dlouho. Líbí se mi jeho balení, až bude make-upu v balení málo, dá se lehce srolovat a vytlačit zbytky jako u pasty na zuby. To je snad k tomuto make-upu vše jelikož jej snad už všichni moc dobře znáte.


Tím druhým je La Roche-Posay Toleraine teint. Už podle názvu je to lékárenský make-up od francouzské značky La Roche-Posay. Jeho cena patří do vyšší kategorie. Cena je kolem 400 Kč, ale nejtmavší odstín je  dražší, než ty světlé a to kolem 471 Kč. Nevím proč je tomu tak. Navíc v nabídce jsou jen čtyři odstíny, což je opravdu málo a i ten nejsvětlejší je docela do oranžova. Já vlastním odstín 10 - nejsvětlejší pochopitelně. Konzistencí se podobá tomu Dermacoláckému a také díky své hutnosti vydrží dlouho na místě. Parfemaci nemá žádnou, aspoň já teda po úporném snažení něco zavětřit jsem nezavětřila nic, možná lehký náznak termální vody, kterou obsahuje. Navíc má SPF 25, ale mě to nějak moc nepomůže, když si ho nedávám na celý obličej. Ale je to takové malé bezvýznamné plus za mě. A zde v celé své kráse...


Tady pro srovnání rozdílu mezi odstíny. Myslím, že je to celkem dost patrné o kolik se liší.


Pokud bych měla tyto make-upy srovnat, jejich vlastnosti jsou naprosto stejné. Někdo může mít větší důvěru v lékárenské make-upy, přece jen většinou obsahují léčivou termální vodu. Nicméně i Dermacol zvládne práci, kterou udělá Toleraine teint. Já určitě bych uvítala více odstínů Toleraine a i když je jeho cena vyšší, určitě jej pořídím v budoucnu znovu. Ono se to docela vyplatí, když jako korektor mi vydrží snad věčně. Mám jej od těchto vánoc a je ještě skoro plný, tak ho snad stihnu vypotřebovat, než "vyexpiruje". Mám čas do srpna 2013 :D. V budoucnu ještě plánuju vyzkoušet Vichy dermablend, jelikož mě nalákal jednou moc vtipnou reklamou.

zdroj: youtube.com

14. dubna 2012

RYOR Aknestop řada

Zdravím děvčata a přeju hezký sobotní den, ačkoliv počasí je dnes nic moc. Dneska se spolu podíváme na řadu Ryor Aknestop. Mám ji už nějaký ten pátek a tak je tu čas shrnout si jeho zázračné či nezázračné účinky.


První kandidát je krém s fytosfingosinem (tohle slovo se snad nikdy nenaučím vyslovit) Parfemace je tak akorát, i vůně je příjemná, taková ta typická pro krémy. Konzistence je nelepivá a a celkem rychle se vstřebává a na to jak dlouho ho mám, tak ubývá docela pomalu. Plus dávám také jednoduchému a zároveň decentnímu obalu.


Dál tu máme všemi opěvovanou tyčinku. Obsahuje esenciální oleje z léčivých bylin. Vůní mi připomíná něco jako dezinfekci a jde cítit docela hodně. Aplikuje se při výskytu nějakého toho pupínku, který se objeví v tu nejnevhodnější chvíli a můžu říct, že opravdu pomáhá a ve srovnání s roll-onem od Garnier a E.L.F. je tenhle nejlepší, ale nestačí pupínek potřít jen jednou, samo balení i informuje, že je potřeby několikrát za den. 


Čistící pěna s mořskými řasami pěkně odlíčí a osvěží pleť. Před použitím se musí protřepat, je to něco na způsob dvoufázových odličovačů. Voní po mořských řasách
, ale není to moc příjemné aroma, aspoň pro mě ne. Je tu ale malé mínus, které musím tomuto výrobku udělit, a to, že jakmile už není moc obsahu v lahvičce tak po protřepání a následném dávkování pumpičkou je konzistence víc než pěnová spíš vodová. Na začátku byla ve vrchní části jakoby pěna ale převažovala vodová část a ta už nevytvoří tak hutnou pěnu jako na začátku.


Další na řadě je bylinné tonikum. Jeho vůně je stejně nepříjemná (pro někoho nemusí být) jako u čistící pěny. Je vhodné pro večerní dočištění a ranní osvěžení. Já ho teda ráno už nepoužívám, ale dřív ano. Výborně osvěží a dočistí zbytky make-upu.


A na závěr calming sérum antiakné. Tak tahle věc mi přijde naprosto zbytečná. Vůbec nevoní, spíš tak divně smrdí jako některé ty dětské malovátka co už nejsou moc ve formě. Konzistence je taková vodová, jako byste zředili krém vodou. A nezdá se mi, že by měl nějaké speciální slibované účinky. Na obalu je uvedeno: "Přípravek na zklidnění pleti, kde se vyskytují projevy akné, ale i projevy podráždění pleti a záněty...Pleť se zklidní, normalizuje, projevy podráždění ustoupí..." Nic z toho jsem teda nezpozorovala. Takže tento výrobek je podle mě k ničemu, možná tak jen do doplnění celé sady.


Nakonec bych chtěla shrnout tuhle řadu. Mé dojmy z ní jsou takové smíšené. Mám za to, že právě kvůli této řadě mi na obličeji zůstaly miniaturní červené flíčky a několik málo jizviček jakoby po akné, kterých se už asi nezbavím. Používala jsem totiž v té době jen tuhle řadu a občas jemný růžový peeling Neutrogena. Takže Ryor aknestop osobně nedoporučuju za sebe. Jediné co bych doporučila je Aknestop roll-on
A co vy? Máte s touhle řadou dobré zkušenosti?